Pradinis Naujienos Įveikę „Vasaros skaitymo iššūkį“ Babtų ir Kulautuvos bibliotekų skaitytojai džiaugsmingai pasitinka rudenį

Įveikę „Vasaros skaitymo iššūkį“ Babtų ir Kulautuvos bibliotekų skaitytojai džiaugsmingai pasitinka rudenį

Vasaros skaitymai Babtų bibliotekoje
Vasaros skaitymai Babtų bibliotekoje

Vasaros skaitymai Babtų bibliotekoje

Ši vasara buvo dosni ne tik grybais, uogomis, lietumi ir saule, bet ir įvairiomis knygomis skaitytojams, kurie priėmę „Vasaros skaitymų iššūkį“ turėjo perskaityti dešimt skirtinga tematika knygų. Pirmosios Babtų bibliotekos skaitytojos, įveikusios skaitymo iššūkį - tai Janina Svebudienė, Janina Milkevičienė ir Veronika Veliuonienė vienbalsiai patikino, kad savo gyvenimo be knygų neįsivaizduoja. Babtų bibliotekoje skaitymo varžytuvėse noriai dalyvauja tiek suaugusieji, tiek ir vaikai.

Kaip teigia jauniausia Babtų bibliotekos skaitymo varžytuvių dalyvė - aštuonmetė Adrija Alikauskaitė, skaityti knygeles jai yra vienas malonumas. Pastaruoju metu itin susižavėjusi A. Lindgren kūryba, ji ką tik perskaitė dvi šios autorės knygas - tai „Pepė Ilgakojinė“ ir „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Knygose perskaitytos istorijos mergaitę įkvėpė kurti ir savąsias istorijas. A. Alikauskaitė prasitarė, kad kada nors norėtų išleisti ir savo knygelę. Dvylikametei Gabrielei Grigonytei labiausia patinka J. K. Rowling knygų apie Harį Poterį istorijos. Neseniai perskaičiusi paskutiniąją apie šį fantastinį vaikį istoriją Gabrielė patikino, kad įveikti „Vasaros skaitymo iššūkį“ jai buvo visiškai nesudėtinga. Dėkojame visiems, aktyviai skaičiusiems knygas ir dalyvavusiems skaitymo varžytuvėse. Rugsėjo mėnesio pirmosiomis dienomis skelbsime šių varžytuvių nugalėtojus!

Vasaros skaitymai Kulautuvos bibliotekoje

Skaityti - darbas nelengvas, ypač neįgudusiam, dar raideles tik pažinusiam žmogučiui. Ir nors vasara - tai metas, kai aplinkui yra tiek daug šurmulio ir mielų pramogų, tiek vaikui, tiek ir suaugusiam būtina atrasti laiko knygai ir pabuvimui su savimi.

Visą vasarą jaunieji bibliotekos bičiuliai aktyviai dalyvavę Kulautuvos bibliotekoje organizuotoje akcijoje „Vasara su knyga“, garsinių skaitymų metu skaitė Žemaitės „Rinkinėlį vaikams“, Tomo S. Butkaus knygą „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“, lietuvių liaudies pasakas, sakmes ir legendas. Po kiekvieną savaitę bibliotekoje organizuotų nuotaikingų skaitymų vykdavo perskaitytų knygų aptarimas ir kūrybiniai užsiėmimai, iš anksto numatytomis temomis: „,Pasijuokime kartu“, „Skaitome J. Simonaitytės apsakymą „Meilutis ir Gužiukas“, „Mano augintinis“, „Mandagumo abėcėlė“, „Gamta ir knygos aplink mane“. 

Kulautuvos bibliotekoje visą vasarą vykusių kūrybinių užsiėmimų metu kūrėme akcijai „Vasara su knyga“ skirtą plakatą, rašėme eilėraštukus savo augintiniams ir susipažinę su bibliotekos fondais, mokėmės rasti knygų lentynose skaitytojų pageidaujamas knygas. Dėkojame visiems Kulautuvos skaitytojams už laiką praleistą su knyga vasaros atostogų metu ir lauksime Jūsų naujais mokslo metais!

Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė
Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė N. Laurynienė