Pradinis Naujienos Vasaros skaitymai ir edukaciniai užsiėmimai Šlienavos ir Padauguvos bibliotekose

Vasaros skaitymai ir edukaciniai užsiėmimai Šlienavos ir Padauguvos bibliotekose

Vasaros skaitymai ir edukaciniai užsiėmimai Šlienavos bibliotekoje
Vasaros skaitymai ir edukaciniai užsiėmimai Šlienavos bibliotekoje

Visą vasarą Šlienavos ir Padauguvos bibliotekose vyko garsiniai vasaros skaitymai, edukacinės pamokėlės, smagūs žaidimai ir pramogos, kuriose aktyviai dalyvavo bibliotekų lankytojai.

Šlienavos bibliotekoje vasaros skaitymus pradėjome garsiniais Vytauto V. Landsbergio knygos „Obuolių pasakos“ ištraukų skaitymais, po kurių sekė S. Paltanavičiaus knygelės „Maži ežiuko sapnai“ skaitymai. Vyr. bibliotekininkė E. Grušienė norėdama vaikus supažindinti su Lietuvos istorija ir geografija, vasaros skaitymams parinko tris R. Kuncaitės knygas „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“. „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“ - tai pasakos apie gandriuką, kuris keliaudamas po skirtingus Lietuvos regionus, aplanko įdomias vietoves, sutinka naujų pasakų veikėjų ir patiria daugybę įvairių nuotykių. Pirmojoje R. Kuncaitės knygelėje gandriukas Kukas aplanko Vilnių, Kernavę, Uteną, Zarasus bei Molėtus. Antrojoje knygelėje gandriukas vyksta į Trakus, Prienus, Birštoną, Kauną bei Rumšiškes, o trečiojoje knygelėje - svečiuojasi Kėdainių, Panevėžio, Anykščių, Rokiškio bei Pasvalio miestuose. Knygelėse pristatomi svarbiausi šių vietovių turistiniai ir istoriniai objektai, todėl perskaitę knygeles vaikai įgytas žinias galėjo pasitikrinti atsakydami į knygelių pabaigoje esančius klausimus. Šlienavos bibliotekoje vykusių edukacinių užsiėmimų metu kartu su vaikais gaminome gandriukus, piešėme ant akmenėlių, pūtėme muilo burbulus ir žaidėme įvairius žaidimus.

Suaugusieji bibliotekos lankytojai vasarą taip pat nebuvo pasyvūs: dalyvavo Piliakalnių metams ir Europos paveldo dienoms skirtame fotografijų konkurse „Piliakalniai - mūsų krašto identiteto dalis“ ir aštuoni bibliotekos lankytojai, priėmę „Vasaros skaitymo iššūkį“, aktyviai skaitė bibliotekoje pasiskolintas knygas. Džiugina tai, kad dvi mūsų bibliotekos skaitytojos - tai J. Vingilienė ir M. Ratavičienė jau įveikė „Vasaros skaitymo iššūkį“. Tikimės, kad ir kitiems dalyviams pavyks perskaityti visas 10 knygų!

Vasaros skaitymai Padauguvos bibliotekoje 

Padauguvos bibliotekoje vasaros skaitymai, prasidėję birželio mėnesio 1 dieną kartu su tradiciškai Vilkijos mieste vykusiu piešinių ant asfalto konkursu, tęsėsi visą vasarą. Vasaros skaitymų tikslas - stiprinti vaikų skaitymų įgūdžius, skatinant vaikus skaityti lietuvių autorių knygas. Visą vasarą Padauguvos bibliotekoje vasaros skaitymų metu su susirinkusiais jaunaisiais bibliotekos lankytojais skaitėme ištraukas iš L. Žutautės nuotaikingų knygelių, kurių pagalba mažieji skaitytojai žaismingai subtiliai mokomi tvarkyti kambarius, valyti ausis, susigrąžinti dingusi laiką bei nebijoti tamsos. Skaitydami S. Paltanavičiaus knygeles gerėjomės autoriaus kūryboje dominuojančiais gamtos peizažais. Vasaros skaitymų metu kiekvienas užsiėmimo dalyvis susirinkusiems trumpai pristatė perskaitytą knygą, argumentuodamas kuo ji patiko. Šią vasarą bibliotekos lankytojai ne tik aktyviai dalyvavo vasaros skaitymuose, bet ir lankėsi Vilkijos apylinkių seniūnijoje esančiame Jaučakių piliakalnyje. Ir kaip tikina skaitytojai, vasara prabėgo nepastebimai greitai, tačiau laikas, praleistas bibliotekoje, padovanojo jiems daug nepamirštamų akimirkų.

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė
Padauguvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Jarienė