Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje kūrybinės edukacinės veiklos vaikams ir jaunimui: nuo vasaros skaitymų iki robotikos užsiėmimų

Domeikavos bibliotekoje kūrybinės edukacinės veiklos vaikams ir jaunimui: nuo vasaros skaitymų iki robotikos užsiėmimų

Edukaciniai užsiėmimai su kompiuterine kompiuterine  „Actionbound“ programa
Edukaciniai užsiėmimai su kompiuterine kompiuterine „Actionbound“ programa

Rugpjūčio 11 dieną Domeikavos bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Origami - japoniškas popieriaus lankstymo menas“, kurio metu moksleiviai mokėsi lankstyti įvairius gyvūnėlius, pradedant nuo lengvai sulankstomo šuniuko iki vis sudėtingesnių objektų - šokinėjančios varlės ar gervės. Popieriaus lankstymo užsiėmimai teigiamai veikia ne tik vaikų galvos smegenų veiklą, tačiau tai kartu linksmas ir įdomus laisvalaikio praleidimo būdas.

Rugpjūčio 18 dieną Domeikavos biblioteka kvietė moksleivius dalyvauti jau tradicija tapusiuose vasaros skaitymuose. Kiekvienais metais bibliotekoje vykstančių vasaros skaitymų metu siekiama lavinti moksleivių skaitymo įgūdžius ir stiprinti lietuvių kalbos žinias. Šio edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai vieni kitiems skaitė įdomiausius faktus apie pasaulio gyvūnus, o antroje vasaros skaitymų užsiėmimo dalyje vaikai dalyvavo žaidime, kuriame turėjo atspėti vieni kitų slapta pasirinktus gyvūnus.

Tiesa, šią vasarą bibliotekoje startavo ir didelio moksleivių susidomėjimo sulaukę edukaciniai užsiėmimai su naujomis informacinėmis technologijomis, naudojantis kompiuterine programa „Actionbound“. „Actionbound“ - tai kraštotyrinis orientacinis interaktyvus žaidimas, kuriame sportas bei azartas persipina su savo krašto pažinimo džiaugsmu. Šį mėnesį vykusiame edukaciniame užsiėmime su „Actionbound“ programa moksleiviai pradėjo ruošti pirmąsias Quizo užduotis ir klausimus, iš kurių bus sukurtas Domeikavos miestelio pažintinis turas. Kurdami pažintinius turus moksleiviai ne tik išplės ir pagilins žinias apie savo miestelį, bet ir turės galimybę dalyvauti linksmose lobio paieškose.

Mėgstantys konstruoti ir norintys išmokti programuoti Lego robotus, paskutinį vasaros mėnesį kviečiami dalyvauti Domeikavos bibliotekoje vykstančiuose „Lego robotikos“ užsiėmimuose. Į „Lego robotikos“ užsiėmimus atvykę nauji mokymų dalyviai supažindinami su robotais ir mokomi konstravimo, programavimo pagrindų. Įgiję šias žinias užsiėmimų dalyviai geba atlikti elementarias, o vėliau ir sudėtingesnes programavimo užduotis bei kviečiami dalyvauti organizuojamose tarpbibliotekinėse Lego robotų varžybose. Sparčiai vystantis technologijoms, ateityje šios mokslo srities specialistų poreikis vis didės, todėl „Lego robotikos“ užsiėmimai sukuria pridėtinę vertę vaikų savirealizacijos procese.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Štulaitė