Pradinis Naujienos Tarptautinės vaikų gynimo dienos atgarsiai Raudondvario ir Batniavos bibliotekose

Tarptautinės vaikų gynimo dienos atgarsiai Raudondvario ir Batniavos bibliotekose

Tarptautinės vaikų gynimo dienos atgarsiai Raudondvario bibliotekoje
Tarptautinės vaikų gynimo dienos atgarsiai Raudondvario bibliotekoje

Birželio 1-oji - Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiais metais ji sutapo su „Vasaros skaitymų“ pradžia bibliotekoje, tad jaunuosius Raudondvario bibliotekos lankytojus kvietėme apžiūrėti bibliotekoje eksponuojamą naujai gautų knygų parodą vaikams - „Sparnuotų raidžių karalystėje“.

Nuo pat ankstyvo ryto bibliotekoje viešėję vaikai individualiai ir grupėmis buvo supažindinami su parodoje eksponuojamomis knygomis, garsiai skaitė jų ištraukas. Ypač visus sudomino Leonardo da Vinči pasakos „Sparnuotosios raidės“, parašytos reginčiųjų ir Brailio raštu. Parodos lankytojai ne tik sužinojo, kam naudojamas Brailio raštas, bet ir užsimerkę bandė įsijausti į nereginčio skaitytojo būseną - liečiant tekstą pirštukais suprasti, kas parašyta. Birželio 2 d. bibliotekoje vykusiuose garsiniuose skaitymuose dalyvavo Raudondvario A. ir A. Kriauzų mokyklos-darželio vasaros stovyklėlės auklėtiniai. Kadangi biblioteka buvo pirmoji mokinukų integruotos-turistinės veiklos „Pažinkime Raudondvarį“ stotelė - po jos visi vyko prie Nevėžio upės. Bibliotekoje vaikai su juos atlydėjusiomis mokytojomis garsiai skaitė naujai išleistą R. Kuncaitės knygą - „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“.

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną mažieji Batniavos gyventojai rinkosi prie Batniavos bibliotekos, kur jų laukė jau tradiciniu tapęs vyr. bibliotekininkės D. Mejarienės organizuojamas piešinių ant asfalto konkursas. Renginio metu paskelbtus vasaros skaitymų pradžią renginio dalyvius bibliotekininkė D. Mejarienė supažindino su geriausių knygų vaikams šimtuku ir primininė, kad vaikai šias knygas gali pasiskolinti iš bibliotekos arba skaityti kartu su draugais kiekvieną ketvirtadienį bibliotekoje organizuojamų garsinių skaitymų metu. Šią ypatingą dieną renginių organizatorė A. Kerulienė vaikams paruošė daugybę smagių užduočių bei žaidimų, iš kurių pats įdomiausias buvo talentų konkursas. Talentų konkurso dalyviai šoko savo sukurtus šokius ir deklamavo eilėraščius. Renginio pabaigoje į dangų paliko daugybė balionų, su vaikų užrašytomis svajonėmis.  

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vanda Žiūkienė
Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mejarienė