Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje popietė „Kelionė mįslių ir galvosūkių labirintais“ ir kūrybinės dirbtuvės

Viešojoje bibliotekoje popietė „Kelionė mįslių ir galvosūkių labirintais“ ir kūrybinės dirbtuvės

Popietė „Kelionė mįslių ir galvosūkių labirintais“ ir kūrybinės dirbtuvės
Popietė „Kelionė mįslių ir galvosūkių labirintais“ ir kūrybinės dirbtuvės

2017 m. kovo 3 d. popietėje „Kelionė mįslių ir galvosūkių labirintais“, skirtoje Lietuvių kabos dienoms ir tarptautinei rašytojų dienai paminėti dalyvavo Garliavos Jonučių progimnazijos šeštos klasės mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Inga Stepukonienė. 

„Aš grumsiuos dėl kiekvieno žodžio... Kelsiu,
Laikysiu, stumsiu, risiu jį į kalną,
Kaip tas Sizifas akmenį... O galgi
Tasai akmuo Sizifui – ne bausmė,
O laimė? Ne kančia – o džiaugsmas? Gal
Be to akmens gyvenimo nebūtų...“
J. Marcinkevičius

Kalba yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Ji mums leidžia bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais. Bendraudami pažįstame pasaulį, mezgame ir palaikome socialinius ryšius, perimame iš kitų sukauptas patirtis, kultūrą. Kalbėdami ta pačia kalba, esame vienos visuomenės, vienos tautos – unikalios ir nepakartojamos bendruomenės - dalimi.

Pirmoje užsiėmimo dalyje moksleiviai susiskirstę komandomis naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais sprendė kryžiažodį, sudarytą iš lietuviškų mįslių bei galvosūkių susijusių su Lietuvos valstybingumo simboliais.

Antroje užsiėmimo dalyje kartu su bibliotekos dailininke Kristina Jatautaite kūrėme Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtus ženklus, naudojant Baltų raštų simbolius. Kiekviena grupelė trumpai pristatė savo sukurtus darbus: paaiškino kodėl rinkosi vieną ar kitą ženklą, ką reiškia jų pasirinkti simboliai.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė