Pradinis Naujienos Ežerėlio bibliotekoje sukurtas gražiausių lietuviškų žodžių medis

Ežerėlio bibliotekoje sukurtas gražiausių lietuviškų žodžių medis

Ežerėlio bibliotekojesukurtas gražiausių lietuviškų žodžių medis
Ežerėlio bibliotekojesukurtas gražiausių lietuviškų žodžių medis

„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausiai išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą, kuri didina ir išlaiko bendrumą, santaiką ir brolišką meilę“ (M. Daukša).

Popietėje, skirtoje paminėti Gimtosios kalbos dienas 2017 ir Lietuvių kalbos kultūros metus dalyvavo Ežerėlio pagrindinės mokyklos pirmos klasės moksleiviai su mokytoja M. Ališauskiene. Popietės pradžioje vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė renginio dalyviams papasakojo lietuvių kalbos atsiradimo istoriją ir apie pirmąsias spausdintas lietuviškas knygas. Po įžangos mokiniai išgirdo vaizdingą pasakojimą apie lietuvių kalbos grožį ir turtingumą.

Antroji popietės dalis buvo skirta kūrybinėms dirbtuvėlėms, kurių metu vaikai lankstė ir karpė gėlytes, lapelius ir ant jų užrašė gražiausius lietuviškus žodžius. Gražiausių lietuviškų žodžių medyje lietuviški žodžiai išsirikiavo šia tvarka: kalba, mama, tėtė, šeima, saulė, ačiū, tėvynė, trispalvė, vaikai, atsiprašau, myliu, jūra, drugelis, angelas, draugystė... Anot užsiėmimo dalyvių, šie žodžiai ne tik gražiausi, bet ir patys svarbiausi, apimantys meilę artimui, kalbai ir tėvynei.     

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Roma Mickevičienė