Pradinis Naujienos Kino klube „Atvertas ekranas“ - dokumentinio filmo „Šokančios Vilniaus verbos“ peržiūra

Kino klube „Atvertas ekranas“ - dokumentinio filmo „Šokančios Vilniaus verbos“ peržiūra

Dokumentinis filmas „Šokančios Vilniaus verbos“
Dokumentinis filmas „Šokančios Vilniaus verbos“

Vasario 15 d. kino klube „Atvertas ekranas“ vyko dokumentinio filmo „Šokančios Vilniaus verbos“ peržiūra.

Filme „Šokančios Vilniaus verbos“ pasakojama apie unikalią, tik Vilniaus kraštui būdingą liaudies dekoratyvinės dailės dirbinių rūšį - Vilniaus verbas. Anot režisierės Jūratės Leikaitės, filmas (kurtas kartu su Valentu Aškiniu) įdomus tuo, kad jame naudojama medžiaga yra ne tik istorinė, bet ir apie verbų gaminimą šiandien. Šiuolaikiškumo taip pat suteikia kone keturiasdešimties Vilniaus dailės ir dizaino kolegijos studentų kurti animaciniai intarpai, kurie atlikti labai skirtingomis medžiagomis bei pagyvina patį filmą. Tai jau ketvirtas dailininkės darbas. Ji taip pat yra sukūrusi animacines juostas apie Užgavėnes, Velykas ir Jonines. Pristatyme dalyvavusi filmo veikėja, Čekoniškių verbų ir buities seklyčios vedėja Janina Norkūnienė sakėsi tikinti, kad verba, kurios istorija siekia kelis šimtmečius, gyvuos ir pritrauks vis daugiau jaunimo prie šio amato puoselėjimo.

Antrajame to vakaro dokumentiniame filme „Vilniaus verbos 2010“, kurtame Rasos Narinkevičiūtės kartu su operatoriumi Vytautu Plytniku, buvo rodoma praeitais metais filmuota medžiaga apie Vilniuje vykusią Kaziuko mugę. Tai jau antras kartas, kai taip įamžinama ši gilias tradicijas turinti šventė.

Vienas iš renginio organizatorių, Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė, pasakojo, kad idėja įamžinti šventę kilo pamačius 1936-ųjų metų filmą apie Kaziuko mugę, nes iki šiol ši šventė buvo dokumentuojama tik pavienėmis nuotraukomis.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vyr. bibliotekininkė
Birutė Ruzgienė