Pradinis Naujienos Saugesnio interneto diena Ežerėlio ir Ringaudų bibliotekose

Saugesnio interneto diena Ežerėlio ir Ringaudų bibliotekose

Saugesnio interneto savaitė Ežerėlio bibliotekoje
Saugesnio interneto savaitė Ežerėlio bibliotekoje

Jau kelerius metus iš eilės vasario mėnesio pirmąjį antradienį Ežerėlio ir Ringaudų bibliotekose minima saugesnio interneto savaitė, kurios metu organizuojamos įvairios edukacijos ir renginiai, siekiant vaikus informuoti apie saugų elgesį internete ir įspėti apie jame tykančius pavojus. Saugesnio interneto diena yra organizuojama INSAFE tinklo kiekvienais metais. Lietuvoje ši diena, kurią paskelbė Europos Komisija ir Saugesnio interneto centrų tinklas, minima 14 kartą, siekiant paskatinti jaunus viso pasaulio žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais. Šiais metais Saugesnio interneto dienos tema „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“

Vasario 7 d. minint saugesnio interneto savaitę Ežerėlio bibliotekoje susirinkę vaikai ir suaugusieji sprendė testus: „Ar esi saugus internete“ ir „Saugių IKT įgūdžių barometras“. Taip pat vyko vaizdo siužeto „ Saugus internetas“ peržiūra, kuriame buvo pasakojama apie internete slypinčius pavojus. Vasario 8 dieną bibliotekoje apsilankė Ežerėlio pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai su informacinių techonologijų mokytoja D. Varškevičiene. Mokytoja moksleiviams pasakojo kaip stipriai virtualusis pasaulis gali įtakoti jauno žmogaus sąmonę bei atskleidė būdus, kaip galima apsisaugoti nuo neigiamos informacijos. Vaikai aktyviai dalyvavo ir vyr. bibliotekininkės R. Mickevičienės organizuotoje viktorinoje apie saugų internetą. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai sprendė testus: „Ar esi saugus internete?", kūrė skrajutes „Kaip saugiai elgtis internete“, kurios buvo išdalintos kitiems bibliotekos lankytojams.

Saugesnio Interneto dieną aktyviai paminėta ir Ringaudų bibliotekoje, kurioje visą savaitę su vaikais kalbėjome ir diskutavome apie atsakingą elgesį internete. Juk internetas nėra tik internetiniai žaidimai, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažai ar visai nepažįstamais žmonėmis. Internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus. O žinias pasitikrinome spręsdami testus. Tad ieškodami informacijos ir naršydami internete nepamirškime saugumo ir ypatingai būkime budrūs, jei informacija susijusi su asmeniniais duomenimis. 

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Roma Mickevičienė
Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vilija Mitkuvienė