Pradinis Naujienos Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atgarsiai Raudondvario ir Rokų bibliotekose

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atgarsiai Raudondvario ir Rokų bibliotekose

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Rokų bibliotekoje
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Rokų bibliotekoje

Praėjusią savaitę Raudondvario ir Rokų bibliotekose vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirti renginiai. Siekiant didesnio skaitytojų aktyvumo, bibliotekos iniciatyva skaitymai buvo surengti Raudondvario lopšelyje - darželyje „Riešutėlis“ ir A. ir A. Kriauzų mokykloje - darželyje.

Mažiausieji klausytojai keliavo knygučių puslapiais kartu su troliais Mumiais, žiūrėjo paveikslėlius, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus. Priešmokyklinukai klausėsi skaitomos ištraukos iš T. Janson kūrinio „Tėtis ir jūra“. Visą savaitę grupėse ir klasėse vyko kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose vaikai piešė, lipdė, lankstė trolius Mumius, kuriuos eksponavo parodoje „Mano trolis Mumis“.

Antradienį bibliotekoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose dalyvavo Raudondvario 7 gimnazijos moksleiviai lydimi lietuvių kalbos mokytojos Zitos Orantienės. Skaitymams buvo pasirinktas S. Lagerliof kūrinys „Portugalijos karalius“, kurį atskiromis pastraipomis skaitė visi užsiėmime dalyvavę gimnazijos moksleiviai. Skaitytą ištrauką susiejome ir su šių metų skaitymų tema -„Ateitimi“. Visi drauge diskutavome apie kieno gi ateitį šiais metais prakalbo mums Šiaurės šalių kūrėjai: pasaulio, žmogaus, o gal... knygos? Iš moksleivių užrašytų minčių apie knygos ateitį buvo sukurtas stendas „Mintys apie ateities knygą“.

Šventinės nuotaikos tvyrojo ir Rokų bibliotekoje. Ankstų rytą į biblioteką atskubėję jaunieji bibliotekos bičiuliai klausėsi Rokų seniūnijos darbuotojos Rūtos skaitomos ištraukos iš Stian'o Hole knygos „Garmano vasara“. Tai įspūdinga istorija apie būsimą pirmoką Germaną, kuris išgyvena dėl savo mažų nesėkmių: klibančių dantukų, senų tetulių ir besibaigiančios vasaros...

Po nuotaikingų skaitymų moksleiviai atsakinėjo į bibliotekos darbuotojos jiems pateiktus klausimus apie skaitytą kūrinį. Daugiausia teisingų atsakymų į klausimus atsakę moksleiviai buvo apdovanoti organizatorių prizais - „ŠŠBS 20 metų“ atvirukais.