Pradinis Naujienos Šiaurės šalių bibliotekų savaitę garsiniai skaitymai ir diskusijos apie Šiaurės šalių literatūrą ir tradicijas Šlienavos ir Domeikavos bibliotekose

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę garsiniai skaitymai ir diskusijos apie Šiaurės šalių literatūrą ir tradicijas Šlienavos ir Domeikavos bibliotekose

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šlienavos bibliotekoje
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šlienavos bibliotekoje

Lapkričio mėnesio 14 - 20 dienomis minima jau 20 - oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šių 2016-ųjų metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - Ateitis Šiaurės šalyse, tad šis motyvas atsispindi visose skaitymui balsu parinktose knygose.

Tradiciškai žvakių šviesoje su Šlienavos pagrindinės mokyklos 7 klasės moksleiviais ir jų mokytojomis D. Gudaitiene ir J. Vingiliene skaitėme novelę „Naftos stebuklas“ iš jaunų Grenlandijos rašytojų novelių rinkinio „Rašykime! 2040“. Novelėje „Naftos stebuklas“ keliamės į Grenlandiją 2040 metais. Šalis yra tapusi turtinga naftos pramonės dėka. Joje gyvena įvairių tautybių atstovai, tačiau visuomenė yra susiskaldžiusi, o dalis nepatenkintų grenlandų svajoja apie nepriklausomybę ir atsiskyrimą nuo Danijos. Nuomonių išsiskyrimas kelia įtampą ir nerimą tiek viešoje, tiek ir privačioje plotmėje. „Tautybė, politika ir kritika“ - tai žodžiai, kuriais pati autorė apibūdina savo tekstą. Debora Hansen Kleist rašo apie problemas, kylančias dėl šalyje veikiančių naujų naftos kompanijų ir jų veiklos pasekmes - tiek teigiamas, tiek ir neigiamas. Po garsinių skaitymų Šlienavos pagrindinės mokyklos moksleiviai: P. Vingilys susirinkusiems pasakojo apie Šiaurės šalis ir jų tradicijas, E. Sakalauskaitė pristatė didžiausią pasaulio salą - Grenlandiją. Minint Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Šlienavos bibliotekoje veikė Šiaurės šalių literatūros paroda jaunimui, taip pat suvenyrų kompozicija „Troliai iškeliauja į ateitį“.

Domeikavos bibliotekoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose dalyvavo lopšelio - darželio „Pelėdžiukų“ ir „Plaštakėlių“ grupių ugdytiniai bei Domeikavos gimnazijos 3 klasės moksleiviai. Vyr. bibliotekininkė Dalė Launikaitytė susirinkusiems pasakojo apie Šiaurės šalis, žmonių papročius ir tradicijas, su Domeikavos gimnazijos 3 klasės moksleiviais diskutavome apie klimato kaitą, atšilimą ir šių reiškinių poveikį žmogui, gamtai ir gyvūnijai. Žvakių šviesoje su trečios klasės moksleiviais skaitėme ištrauką iš norvegų rašytojo Stiano Hūlės (Stian Hole) apysakos vaikams „Garmano vasara“. Didžiuojamės jau 6 metus besitęsiančiu bendradarbiavimu su Norvegijos Alesundo miesto kelių mokyklų moksleiviais ir jų mokytoja lietuve Irena Latakiene. Šį kartą su moksleiviais iš Norvegijos apsikeitėme piešiniais, kuriuose mūsų bičiuliai piešė kaip įsivaizduoja savo ateitį. Pačius mažiausius bibliotekos lankytojus, kuriems savarankiškai skaityti dar sudėtinga, pakvietėme į animacinio filmuko „Baltasis lokys Bernardas“ peržiūrą. Džiaugiamės, kad po šių renginių vaikai labiau susidomėjo Šiaurės šalių rašytojų kūryba, todėl ir kitais metais bibliotekos lankytojus pakviesime į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, tokiu būdu tiesdami tiltus tarp žmonių ir tarp šalių.