Pradinis Naujienos Šviesos ir žodžio šventė Kulautuvos bibliotekoje

Šviesos ir žodžio šventė Kulautuvos bibliotekoje

Šviesos ir žodžio šventė Kulautuvos bibliotekoje
Šviesos ir žodžio šventė Kulautuvos bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai renginys, kuriame sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kitų kultūros ir švietimo įstaigų vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kiekvienais metais Šiaurės šalių bibliotekų savaitė vis kitokia.

Renginį charakterizuoja pasiūlyta tema, kuri šiais metais mus nukelia į ateitį - „Ateitis šiaurės šalyse“. Kulautuvos bibliotekoje visą savaitę vyko renginiai. Tradiciškai Šiaurės šalių bibliotekų savaitę pradėjome pirmadienį rytiniais skaitymais. Su bibliotekoje apsilankiusiais Kulautuvos pagrindinės mokyklos antros klasės moksleiviais ir jų mokytoja J. Bulotiene skaitėme ištrauką iš Stiano Hūlės knygos „Garmano vasara“. Tai istorija apie šešerių metų sulaukusį berniuką vardu Garmanas, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Po skaitymų su moksleiviais diskutavome apie tai, kaip jie jautėsi tuomet, kaip ruošėsi eiti į pirmą klasę.

Kulautuvos sanatorijos vaikams, kurie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose dalyvavo kartu su auklėtoja L. Kadišiene, vyr. bibliotekininkė pasakojo N. Laurynienė apie šiaurės šalis. Užsiėmimo metu vaikai ne tik spalvino šiaurės šalių vėliavas, bet ir susipažino su šių šalių rašytojais ir jų knygomis.

Kulautuvos darželio auklėtiniai lydimi auklėtojų K. Maziliauskienės ir A. Eimontienės į biblioteką atėjo penktadienį. Užsiėmimą mažiesiems bibliotekos lankytojams vyr. bibliotekininkė N. Laurynienė pradėjo nuotaikingu pasakojimu apie trolius mumius. Vėliau bibliotekos lankytojai žiūrėjo apie šiuos šiaurės gyventojus animacinius filmukus bei sprendė užduotėles. Mažiesiems bibliotekos lankytojams taip patiko bibliotekoje, kad jie prižadėjo greitu metu vėl čia būtinai sugrįžti!

Minint Šiaurės šalių bibliotekų savaitę suaugusiems skirtas renginys vyko Kulautuvos reabilitacinėje ligoninėje. Bibliotekininkė N. Laurynienė susirinkusiems skaitė paskaitą „Šiaurės šalių literatūrinė panorama“. Užsiėmimo dalyviai susipažino su norvegų, švedų, suomių, olandų ir kitų šalių rašytojais ir jų kūryba. Bibliotekų savaitė - tinkama proga padiskutuoti apie šiaurietišką literatūrą ir skandinaviškose knygose tvyrančią išskirtinę nuotaiką. Apžiūrėdami Šiaurės šalių bibliotekų savaitei skirtą knygų parodą renginio dalyviai dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas ir labiausiai patikusius Šiaurės šalių rašytojų kūrinius.

Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
N. Laurynienė