Pradinis Naujienos Šiaurės šalių knygų skaitymo šventė Ramučių, Ežerėlio, Neveronių ir Eigirgalos bibliotekose

Šiaurės šalių knygų skaitymo šventė Ramučių, Ežerėlio, Neveronių ir Eigirgalos bibliotekose

Šiaurės šalių knygų skaitymo šventė Ežerėlio bibliotekoje
Šiaurės šalių knygų skaitymo šventė Ežerėlio bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė lapkričio 14 dieną Ramučių bibliotekoje prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - rytiniais skaitymais vaikams „Auštant“.

Bibliotekoje svečiavosi Karmėlavos B. Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus antrokai lydimi mokytojos V. Raščiuvienės. Buvo skaitoma ištrauka iš rekomenduojamo norvegų rašytojo Stain Hūlės apysakos vaikams „Garmano vasara“.

Į Neveronių biblioteką atkeliavę Neveronių darželio vaikučiai su auklėtoja Antonina Rockina iš tiesų buvo labai ankstyvi. Aptemdytoje bibliotekoje prie žvakių šviesos vaikai klausėsi bibliotekos darbuotojos Gražinos Grybienės skaitomos knygos ištraukos apie Garmaną.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose Eigirgalos bibliotekoje lankęsi Voškonių dienos centro „Sparnai“ moksleiviai po skaitymų dalinosi savo patirtimis ir pasakojo apie tai, kaip jie jautėsi ir apie ką galvojo sužinoję, kad netrukus reikės eiti į mokyklą. Įdomu tai, kad visi moksleiviai pakankamai gerai atsimena savo pasiruošimą mokyklai, o pati įsimintiniausia moksleivių tarpe yra jų pirmoji diena mokykloje.

Šiaurės šalių knygų skaitymo šventę minėjo ir Ežerėlio biblioteka. Ežerėlio pagrindinės mokyklos antros klasės moksleiviai ir jų mokytoja Birutė Kaminskienė skaitė Stain Hūlės apysaką vaikams „Garmano vasara“. Norinčius pasitikrinti savo žinias apie šiaurės šalis vyr. bibliotekininkė Roma Mickevičienė pakvietė sudalyvauti viktorinoje „Ką aš žinau apie Šiaurės šalis“.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu Ramučių, Eigirgalos bibliotekose veikė dokumentų parodos, supažindinančios jaunuosius skaitytojus su populiariausia šiaurietiška literatūra. Renginio pabaigoje kiekvienas popietės dalyvis gavo suvenyrinį Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atviruką, kuris primins šią puikią iniciatyvą ir paskatins dalyvauti šiose veiklose ir kitais metais.