Pradinis Naujienos Kulautuvos bibliotekoje pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje", skirta Bibliotekų metams paminėti

Kulautuvos bibliotekoje pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje", skirta Bibliotekų metams paminėti

Kulautuvos bibliotekoje pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“
Kulautuvos bibliotekoje pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“

Lietuvos Respublikos Seimas 2016 metus paskelbė Bibliotekų metais. Tarp įvairių renginių paskelbta ir pilietinė akcija „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“, kurios uždaviniai siejami su skaitymo kultūros ugdymu, deramo mokinių supratimo bei požiūrio į knygas ir kūrybą formavimu.

Bibliotekų metams skirta akcija prasidėjusi šių metų sausio mėnesį tęsėsi iki spalio mėnesio pabaigos. Minėti dalykai buvo viena iš paskatų, paraginusių pradinių klasių mokytojas prisijungti prie bibliotekoje vykstančių iniciatyvų ir kūrybišku būdu padėti vaikams atrasti skaitymo malonumą. Prisijungdami prie šios pilietinės akcijos, Kaulautuvos biblioteka kartu su Kulautuvos mokyklos pradinių klasių mokytoja Jolanta Gecevičiene bibliotekoje organizavo daugybę renginių. Bibliotekoje vykusių užsiėmimų metu skaitėme knygas, kūrėme pasakojimus, gaminome knygas ir knygų skirtukus. Moksleivių draugystę su knyga įrodė ir vaikų suklijuotos bibliotekoje esančios susidėvėję ir suplyšę knygelės. Vaikams ši veikla labai patiko, kadangi jie ne tik išmoko klijuoti knygas, bet ir suprato, kad knygas būtina saugoti. Užsiėmimuose dalyvavę moksleiviai ir mokytojai patikino, kad biblioteka – ne tik informacijos centras, bet ir jauki susibūrimų, diskusijų, integruotų pamokų, kultūrinių renginių vieta, į kurią visuomet norisi sugrįžti.

Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
Nijolė Laurynienė