Pradinis Naujienos Europos programavimo savaitę kviečiame moksleivius programavimo mokytis bibliotekoje

Europos programavimo savaitę kviečiame moksleivius programavimo mokytis bibliotekoje

Europos programavimo savaitę kviečiame moksleivius programavimo mokytis bibliotekoje
Europos programavimo savaitę kviečiame moksleivius programavimo mokytis bibliotekoje

Spalio 15- 23 dienomis vyks ketvirtoji Europos programavimo savaitė. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisideda prie Europos programavimo savaitės iniciatyvos ir kviečia programavimo mokytis bibliotekoje.

Spalio 17 ir 19 dienomis bibliotekos Vaikų centre nuo 14 val. vyks Viešosios bibliotekos projekto „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas" mokymai - „Išmok programuoti naudodamas Lego robotus". Mokymų metu padedami bibliotekos darbuotojų moksleiviai programuos Lego robotus, analizuos pagrindinius programavimo principus ir turės galimybę išbandyti First Lego League (FLL) varžybų laukus.

Šiandien gyvename pasaulyje, kuriame vyksta sparti skaitmeninių technologijų pažanga. Tyrimais nustatyta, kad iki 2020 metų jų prireiks net 90-čiai procentų darbo vietų. Kad susidorotume su šiais sparčiais pokyčiais ir suprastume mus supantį pasaulį, turime ne tik geriau suprasti, kaip veikia technologijos, bet ir tobulinti savo įgūdžius ir gebėjimus, padėsiančius mums prisitaikyti prie gyvenimo šiais naujais laikais.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka investuoja į IT infrastruktūros kūrimą ir modernizavimą bei darbuotojų mokymus, kad galėtų savo lankytojams suteikti reikalingas paslaugas – nemokamą prieigą prie interneto bei galimybę įgyti skaitmeninių įgūdžių. Viešoji biblioteka aktyviai dalyvauja LNB projekte „Bibliotekos pažangai 2", kurio dėka IT infrastuktūra pasipildė 15 Lego robotukų, 16 planšetinių kompiuterių. Mokymų metu įgytos kompetencijos leis kokybiškai išnaudoti turimus IT resursus, pritaikyti juos formaliam ir neformaliam ugdymui mokyklose ir bibliotekose. Naujų IT įdiegimas mokyklose ir bibliotekose skatins moksleivių kūrybiškumą, suteiks galimybę mokykloms ir moksleiviams dalyvauti olimpiadose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Daugiau informacijos apie Europos programavimo savaitę:

Codeweek.eu

Codeacademy.com

Code.org