Pradinis Naujienos

Bibliotekos virtualios edukacijos

virtualios edukacijos

Skaityti

Paskelbtas kūrybinis konkursas moksleiviams "Mano biblioteka kosmose"

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padaliniai jau ketvirtus metus iš eilės vykdo skaitmeninio kūrybiškumo konkursą, pasitelkiant visame pasaulyje populiarų kompiuterinį žaidimą „Minecraft“. Vykdyti konkursai: „Išmanusis miestas“, „Šimtmečio pilis Minecraft pasaulyje“, „Mano knygos lobiai 3D pasaulyje“ subūrė daugiau kaip 100 moksleivių iš įvairių Kauno rajono miestų ir miestelių.

Rugpjūčio laisvalaikio fiesta Rokų bibliotekoje

Rugpjūtį pasitikome su „Vasaros skaitymų“ akcijos tęsiniu. Garsiniai skaitymai rytais, bibliotekoje patapo kasdienybe. Tik susirinkę į biblioteką visi nutardome ką skaitysime, o mūsų didysis skaitovas Kristupas savo balsu užburdavo ne tik vaikus, bet žavėjo ir bibliotekininkę. Aptarę, padiskutavę apie perskaitytą knygą, bibliotekoje laisvalaikį leidome lipdydami plastilinu, žaisdami stalo, lauko žaidimus, konstruodami lego, dėliodami puzzle. Piešdami naudojome įvairias priemones: spalvotus pieštukus, vandeninius dažus, guašą, vaškines kreideles bei kreidą.

Spalvingas rugpjūtis Rokų bibliotekoje

Bibliotekos skaitytojai vaikai aktyviai dalyvavo, bibliotekos organizuojamose užsiėmimuose. Vieni piešė ant asfalto kiti spalvino įvairius piešinius, kuriose matosi vaikų išradingumas, spalvų žaismingumas. Ypač didelio susidomėjimo ne tik vaikų tarpe, bet ir suaugusiųjų sulaukė Rūtos Valantiejūtės darbai.

Kaniterapija (šunų terapija) bibliotekoje

Sakoma: laimė turi tokią savybę, kad ja pasidalinus, ji nesumažėja ir vyksta stebuklai: žmonės tampa geresni, laimingesni. Stebuklas slypi paprastume! Tai pajautėme vieną penktadienį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kai Iš Vilniaus atvyko kaniterapeutė Joana Grygutis su savo terapijos padėjėjų grupe. Viešnios paruošusios du terapinius šunis: Labradoro retriverę Kia ir karaliaus kavalieriaus Karolio spanielį Lu. Susirinkusiems papasakojo apie savo veiklą apie šuns ir žmogaus santykius ir pateikė užduočių bei žaidimų.

Liepos mėnesio stovykla Linksmakalnio bibliotekoje

Prabėgo liepos mėnesio stovykla Linksmakalnio bibliotekoje. Laikas neprailgo ,veiklos turėjome daug. Skaitėme programinę literatūrą ir darėme programinės literatūros delnų medį, dalyvavome akcijoje „Vasara su knyga“, kūrėme minecraft biblioteką kosmose, spalvinome mandalas, žaidėme stalo žaidimus ir tapėme ant vandens, vyko ir sporto užsiėmimai.

Skaityti

Vaikų vasaros užimtumo stovyklėlė „Knygų vilkiukai“

Įsibėgėjus vasarai, liepos 3-ią dieną Vilkijos miesto bibliotekoje startavo vaikų vasaros užimtumo stovyklėlė „Knygų vilkiukai“. Bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė sudarė dešimties dienų planą kuo stovyklautojus užimti, kaip parinkti jiems saugias, smagias ir naudingas veiklas. Stovyklėlėje vyko įvairūs užsėmimai: garsiniai skaitymai, filmų peržiūra, piešimas rankų pirštais, karpymo įdomybės, žaidimai, kūrybinės veiklos, susitikimai su įdomiais žmonėmis.

Pagynės bibliotekininkė Gabija

Pagynės bibliotekininkė Gabija: „Vietiniai biblioteką vadina žinių švyturiu“

Pagynės gyvenvietė, įsikūrusi Kauno rajone, nuo jūros nutolusi beveik du šimtus kilometrų, tačiau joje galite rasti švyturį. Tiesa, ne įprastą, rodantį kelią laivams, o skleidžiantį žinias ir padedantį gyventojams nepasiklysti skaitmeninių technologijų pasaulyje. Vietos gyventojai švyturiu vadina Pagynės biblioteką, kurioje jau penkerius metus šeimininkauja visada besišypsanti, energinga ir bendruomenės mylima bibliotekininkė Gabija Ščiukauskaitė.

Smagios atostogos bibliotekoje

Liepos 7 – 18 d. Pagynės bibliotekoje vyko veiklos pagal vaikų vasaros užimtumo programą.

Kiekvieną dieną 11 – 14 val. bibliotekoje rinkosi daugiau nei po 10 vaikų ir aktyviai dalyvavo užsiėmimuose. Pirmosios savaitės tema buvo gyvūnai, antrosios – asmenybės. Antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais vyko meniniai piešimo užsiėmimai. Vaikai susipažino su tapybos ant vandens subtilybėmis. Išmokome piešti paukščius ant vandens, piešėme ūkininką Beną, ant langeliais popieriaus kūrėme savo portretą ir kt. Piešimo užsiėmimuose naudojomės įvairiausiomis priemonėmis: guašu, vandeniniais, pieštukais, flomasteriais, vaškinėmis kreidelėmis, kreida.