Pradinis Naujienos

Naujas elektroninis katalogas

ibiblioteka white

Skaityti

Parama ukrainiečiams – nemokamos bibliotekų paslaugos

ukraine-7046944 1280a

Lankytojų dėmesiui!

Skelbimas3a

Nuotolinės edukacijos

edukacijos 3

Biblioteka visiems

biblioteka visiems kvb 2

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Nemokamos bibliotekų paslaugos ukrainiečiams

regular 1

Tarp žemės ir dangaus

Ką planuojate veikti šį sekmadienį, gegužės 22 d.?

Bene geriausias planas – aitvarų festivalis Zapyškyje „Tarp žemės ir dangaus“.

Mėlynųjų atspaudų edukacija Ramučių bibliotekoje

Gegužės 16 dieną į Ramučių biblioteką atvykusi Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorė K. Meilutė vedė labai įdomią edukaciją Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pradinukams. Kiekvienas moksleivis sužinojo, kas yra mėlynieji atspaudai, arba cianotipija.

Skaityti

Rytmetis Ringaudų bibliotekoje: „Nuo „Aušros“ iki šiuolaikinės spaudos“

Ringaudų bibliotekoje susirinkę Ringaudų pradinės mokyklos 3 klasės mokiniai su mokytoja Janina Revinskiene apžvelgė, kaip keitėsi periodinė spauda nuo „Aušros” (1883–1886) pasirodymo iki šiuolaikinių blizgiųjų žurnalų. Pirmasis periodinis leidinys Lietuvoje lenkų kalba „Kurier Litewski“ buvo pradėtas leisti 1760 m. Vilniuje, o pirmuoju lietuvišku laikraščiu spaudos tyrinėtojas D. Kaunas linkęs laikyti 1849 m. Klaipėdoje leistą laikraštį „Lietuvininkų prietelis“.

Skaityti

„Knygos labirinte“ kūrybinės dirbtuvės jau prasidėjo!

Gegužės 12 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko gera nuotaika ir kūrybiškumu spinduliuojančios literatūrinės dirbtuvės. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo ir Kauno rajono savivaldybės remiamo projekto „Knygos labirinte“ pirmojo etapo – literatūrinių tekstų konkurso „Mano pasaulio žodžiai“ – nugalėtojai susitiko su garsia vaikų ir paauglių literatūros rašytoja Ilona Ežerinyte.