Pradinis Kraštotyros knygos Straipsniai Kauno rajono Bažnyčios - Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Kauno rajono Bažnyčios - Braziūkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Braziuk 

ZAPYŠKIO SENIŪNIJA
Braziūkų kaimas, Braziūkų g.81

Nuošaliame, tarp miškų įsikūrusiame Braziūkų kaime, 1932 m. gyventojų iniciatyva pastatyta medinė Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, 1934 m. įkurta paraBažnyčia yra stačiakampio plano, trinavė. Vidurinės navos tąsoje yra stačiakampė presbiterija, o šonines navas pratęsia žemos zakristijos. Pagrindinio bažnyčios fasado kampuose stovi du aukšti, masyvūs, kvadratiniai bokštai, kurie suskaidyti į tris tarpsnius. Viduriniai bokštai baigiasi smailiais trikampiais frontonais ir kryžminiais stogais.Bažnyčios viduje - trys navos. Vidurinė yra aukštesnė ir platesnė už šonines, jos gale yra vargonai. Vietinių gyventojų teigimu, visą bažnyčios interjerą bei altorių padirbo vietinis stalius B. Valaitis. Kitų nuomone altorių darė iš svetur atvykęs meistras.
1991 m. bažnyčia suremontuota: išdažyta išorė ir vidus, pakeistos grindys, aptverta tvora. Pietrytiniame jos kampe stovi koplytėlė. Šalia bažnyčios yra medine tvora aptvertos kapinės.

Lit.iš http://vilkaviskis.lcn.lt/dekanatai/aleksoto/braziukai/

Nuotr.:https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/#