Pradinis Kraštotyros knygos Straipsniai Kauno rajono piliakalniai - Naujasodžio piliakalnis

Kauno rajono piliakalniai - Naujasodžio piliakalnis

  naujasodžio-piliakalnis

KARMĖLAVOS SENIŪNIJA
Vaistariškių kaimas

Piliakalnis stūkso apie 250 m į pietus nuo Neries kairiojo kranto ir 150 m ta pačia kryptimi nuo paneriu einančio Kleboniškio–Karmėlavos kelio. Piliakalnio teritorija priklauso Kauno miškų urėdijos Karmėlavos girininkijos miško 18 kvartalui.
Žinias apie naują surastą piliakalnį Vaistariškių kaime pateikė archeologas Gintautas Zabiela 2009 m. pavasario pabaigoje. Kultūros paveldo centro darbuotojai žvalgė objektą vietoje 2009 m. lapkričio 10 d. Paaiškėjo, kad į šiaurę nuo piliakalnio, visai šalia jo, buvo suformuoti sklypai, kurių dalis jau užstatyti. Teritorija priklausė ne Vaistariškių, o Naujasodžio kaimui. Pasitarus su G. Zabiela, šis piliakalnis pervadintas į Naujasodžio piliakalnį..
Teritorija užima 12 809 kv. m. Piliakalnis įrengtas Neries slėnio ir mažo bevardžio upelio suformuotame stačiašlaičiame iškyšulyje, iš šiaurės pusės juosiamas Neries slėnio, o iš kitų pusių – bevardžio upelio griovos ir jos daubų. Apaugęs daugiausiai lapuočiais medžiais, šlaitai apardyti erozijos ir žvėrių urvų.

Lit.: https://lt.wikipedia.org/wiki/Naujasod%C5%BEio_piliakalnis_(Karm%C4%97lava)
Nuotr. iš https://www.krs.lt/savivaldybe/rajonas/kulturos-paveldas/naujasod%C5%BEio-piliakalnis/