Karavajevas Olegas

olegas-karavajevas-59f47f8bd562f

MENININKAS, TAPYTOJAS

Gimė 1946 m. Lenkijoje, Švidnicoje. Vėliau su tėvais gyveno Baltarusijoje, o po tarnybos sovietų kariuomenėje likimas atvedė į Lietuvą. Čia sukūrė šeimą, čia gimė du sūnūs, čia mokėsi elektriko amato, dirbo.
Gyvenimas sudavė negailestingą smūgį – 1985 m. palaidojo jaunėlį sūnų ir atrodė, kad atsitiesti jėgų nebebus. Kaimynas, matydamas nepaguodžiamą draugą, pasiūlė Olegui eiti mokytis piešti į A. Martinaičio dailės mokyklą.
Tai buvo kelio į dailę pradžia: Olegas sėkmingai baigė dailės mokyklą, pradėjo lankyti Kauno „Vaivorykštės“ dailės studiją. Jaunas vyras mokėsi, kantriai dirbo, ieškojo, tvirtėjo, augo kaip dailininkas.
1993 m. O. Karavajevas pradėjo dirbti mokytoju Garliavos J. Lukšos gimnazijoje, vėliau Jonučių vidurinėje ir Mastaičių pagrindinėje mokyklose. Aktyviai dalyvavo Lietuvos partizanų istorijos pažinimo ekspedicijose, Juozo Lukšos vardo įamžinimo Garliavoje veikloje, mokyklų muziejų kūrime. Tapo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų nariu.
Olegas daug keliavo, domėjosi Europos kultūros paveldu, dailės istorija. Daug piešė, dalyvavo pleneruose, pradėjo organizuoti personalines parodas. Buvo vertinamas kolegų dailininkų, o ir pats jų draugystę mokėjo branginti.
2000 m. O. Karavajevo ir jo bendraminčių iniciatyva prie Kauno r. viešosios bibliotekos pradėjo veikti dailės studija, kuriai neatlygintinai 20 metų vadovavo Olegas. Prasidėjusi nuo mažos grupės žmonių, kurie, anot paties Olego, nori piešti ir pakalbėti apie meną, studija išaugo į bendruomenę, kurią žino ir vertina dailininkai profesionalai, kurios ne vienas narys pasuko menininko keliu.
O. Karavajevo kuklus, bet labai prasmingas gyvenimas garsino Garliavą ir Kauno rajoną, ugdė miestelėnų meninį lygį, rodė pavyzdį, kaip nepasimesti šiame skubos ir dažnai netikrų vertybių pasaulyje.
O. Karavajevas yra apdovanotas Kauno rajono Garbės ženklu, KASP medaliu už nepriekaištingą tarnybą, 2007 m. nominuotas Metų garliaviečiu meno srityje.

Mirė 2022 m. sausio 1 d.

Daugiau apie jį: https://olegokaravajevostudija.weebly.com/
Nuotr.: https://kaunas.kasvyksta.lt/2021/01/04/zmones/pirmaja-2021-metu-valanda-mire-garsus-garliavietis-o-karavajevas/