Pradinis Kraštotyra Kauno rajonas spaudoje Straipsniai Kauno rajonas spaudoje - Kultūriniai renginiai. Šventės. Festivaliai.

Kauno rajonas spaudoje - Kultūriniai renginiai. Šventės. Festivaliai.

2019

Dainuos pušų pavėsyje. – Iliustr. // Lietuvos rytas. – ISSN 1392-2351. – 2019, liep. 12, p. 15.
Apie bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalį „Akacijų alėja 2019“ Kulautuvoje, Kauno r.

„Gatvės rokas“ skambėjo Karmėlavoje / KD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 27, p. 24.
Apie į projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ įsitraukusios Karmėlavos seniūnijos bendruomenės iniciatyva surengtą festivalį „Gatvės rokas“, prasidėjusį rokenroliško sienografijos darbo „Džiaugsmingos vaikystės namai“ tapymu Karmėlavos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“.

Ramučių ambicija – tapti tarptautinio roko festivalio namais / KD inf. – Iliustr. – Turinyje taip pat: Išskirtinė galimybė // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 22, p. 55.
Apie Kauno rajone įgyvendinamą „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektą, jame dalyvaujančios Karmėlavos seniūnijos iniciatyvą Ramučiuose vykstantį festivalį „Gatvės rokas“ išplėsti ir į šalia veikiančią Laisvąją ekonominę zoną, kad festivalis taptų vienu didžiausių 2022-ųjų metų renginių rajone.

Kačerginės „Nemuno žiede“ – karių šou visuomenei / Diana Krapavickaitė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 10, p. 7.
Apie Kariuomenės ir visuomenės dienai skirtą renginį „Karo logistų proveržis 2019“, kurį surengė LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Nacionalinis žiedas“.

Grindinys Vilkijoje pražydo vaikų piešiniais / KRD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 10, p. 14.
Apie Vaikų gynimo dienos proga Vilkijoje vykusį renginį.

Pakaunėje tęsia saloninio bendravimo tradiciją / Vaida Milkova. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 3, p. 14.
Apie Akademijoje (Kauno r.), žinomo tarpukario gamtininko, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus L. Vailionio sodyboje, surengtą saloninio bendravimo tradicijas puoselėjantį ir tęsiantį renginį – popietę gamtininko dukrai, publicistei D. Vailionytei atminti,

Poezijos paukštė plasnojo Kačerginėje / KRD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 3, p. 13.
Apie tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginį Kačerginėje.

Kačerginėje pasirodys kariai ir motociklų sporto meistrai / KRD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2019, birž. 3, p. 11.
Apie LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono, Kauno rajono savivaldybės ir viešosios įstaigos „Nacionalinis žiedas“ organizuojamo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos minėjimo renginio „Karo logistų proveržis 2019“ programą; pateikiami Kauno rajono mero V. Makūno, Vytenio bataliono vado J. Gaižausko komentarai.

Kauno rajone policija rengia šventę šeimoms / Edita Šileikė. - Iliustr. // Kauno diena. -  2019, geg. 28, p. 4-5.
Apie Akademijos gyvenvietėje policijos pareigūnų organizuojamą Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtą renginį „Saugus - kai atsakingas“.

„Akacijų alėjoje“ - daugiau etnomuzikos ir folkloro / KRD inf. - Iliustr. // Kauno diena. - 2019, geg. 27, p. 14.
Apie Kulautuvoje (Kauno r.) vyksiančio šiųmečio bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalio „Akacijų alėja“ programą.

Poezijos paukštė - ant Ringovės piliakalnio / KRD inf. - Iliustr. // Kauno diena. -  2019, geg. 27, p. 13.
Apie „Poezijos pavasario“ renginį ant Ringovės piliakalnio Vilkijoje.

Per Garliavos gimtadienį gatvės užtverti nebeprireikė / Vaida Milkova. - Iliustr. // Kauno diena. -  2019, geg. 27, p. 9-11.
Apie Garliavos (Kauno r.) 210-ojo gimtadienio šventę, surengtą naujajame Kaimynystės parke; su Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Š. Šukevičiaus, Garliavos seniūnės N. Tarvydienės komentarais.

Žydinčioje Obelynėje - Gegutės šventė / KRD inf. - Iliustr. // Kauno diena. - ISSN 1392-7639. - 2019, geg. 20, p. 15.
Apie profesoriaus T. Ivanausko įkurtoje Obelynės sodyboje (Kauno r.) vykusią tradicinę Gegutės, arba Mildos, šventę.

Pogrindžio spaustuvėje prisiminė knygnešius / KRD inf. - Iliustr. // Kauno diena. -  2019, geg. 13, p. 16.
Apie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos minėjimą Domeikavos seniūnijos Salių kaime esančioje pogrindžio spaustuvėje „ab“, kurio metu pagerbtas knygnešių ir jų darbus sovietmečiu tęsusio V. Andziulio atminimas.

Aitvarai virš Zapyškio išvaikė lietaus debesis / KRD inf. - Iliustr. // Kauno diena. -  2019, geg. 13, p. 14-15.
Apie tradicinį Zapyškio (Kauno r.) aitvarų festivalį „Tarp žemės ir dangaus“, kuriame paminėti ir Lietuvos vietovardžių metai.

Kultūra - po didinamuoju stiklu / KD inf. - Iliustr. // Kauno diena. - ISSN 1392-7639. - 2019, bal. 16, p. 22.
Apie visą balandžio mėnesį vykstančią Kauno menininkų namų organizuojamą akciją „#kurkultura“, miestiečiams ir svečiams pristatančią kultūros Kaune ir Kauno rajone gausą, vertę bei potencialą.

Raudondvaryje - skambūs tostai J. Naujalio jubiliejui / KRD inf. - Portr., iliustr. // Kauno diena. - ISSN 1392-7639. - 2019, bal. 8, p. 14-15.
Apie renginius Raudondvaryje, skirtus kompozitoriaus, vargonininko, dirigento, pedagogo J. Naujalio 150-ąjį gimtadienį; pateikiamas papildomas straipsnelis „Juozo Naujalio 150-osios gimimo metinės

Iš naujo atrandamas muzikos patriarchas : [pokalbis su Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro vyriausiuoju dirigentu Jonu Janulevičiumi] / [kalbėjosi] Ainė Jacytė. - Iliustr. // Kauno diena. - ISSN 1392-7639. - 2019, bal. 4, p. 22-23.
Apie Kauno rajono savivaldybės iniciatyva Kauno valstybinio muzikinio teatro parengtą Raudondvario menų inkubatoriuje skambėsiantį koncertą-mistifikaciją „Gloria Juozui Naujaliui“, skirtą kompozitoriaus 150-osioms gimimo metinėms.