Pradinis Klubai Garliaviečiai

Garliaviečiai

„Garliaviečiai“ klubo logotipas

2022.01.13 Bibliotekoje vyko rytmetys. Daugiau informacijos rasite čia.

2021.11.06 Suaugusių mokymo savaitė „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi“ pakvietė į liaudiško pamaldumo giesmių vakarą. Daugiau informacijos rasite čia.

2021.07.21 Pleneras Olego Karavajevo atminimui pagerbti. Daugiau informacijos rasite čia.

2021.06.04 Paroda Mokytojui. Daugiau informacijos rasite čia.

2020.10.23 Klubas „Garliaviečiai“ susitinka. Daugiau informacijos rasite čia.

2020.09.24 Klubas „Garliaviečiai“ kvietė į literatūrinį muzikinį renginį: „Aš –beržas“, skirtą paminėti poeto Pauliaus Širvio 100-tąsias gimimo metines. Daugiau informacijos rasite čia.

2020-09-04 Tarptautinė meno stovykla Hutšero saloje / Matkalla taideleirille Houtskariin /Suomija. Daugiau informacijos rasite čia.

2020-03-12 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite čia.

2020-01-23 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite čia.

2019-12-12 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite čia.

2019-11-18 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite čia.

2019-10-24 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite  čia. 

2019-04-24 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite  čia. 

2019-03-24 Klubo „Garliaviečiai“ vakaras. Daugiau informacijos rasite  čia. 

2019-02-21 Klubo „Garliaviečiai“ vakaronė. Daugiau informacijos rasite  čia

2019-01-23 Klubo „Garliaviečiai“ renginys, skirtas Pasaulio lietuvių metams paminėti/K. Donelaičiui-305. Apie renginį plačiau pasiskaityti galite čia

2018-12-12 Garliaviečių klube šventinis renginys „Pabūkime šviesiose mintyse prie kvepiančios arbatos“. Plačiau  galite pasiskaityti čia. 

2020.11.03 Klubo dvidešimtmetis. Daugiau informacijos rasite čia

2018-10-18 Viešojoje bibliotekoje buvo paminėtas klubo „Garliaviečiai“ veiklos dvidešimtmetis. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2018-05-16 Viešojoje bibliotekoje vyko klubo „Garliaviečiai" renginys: "Kiek išdalini, tiek sau pasilieki“. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2018-04-10 Garliaviečių klube vakaronė „Aukšti kalneliai, margi dvareliai“. Plačiau galite paskaityti čia.

2018-03-28 Garliaviečių klube vakaronė „Sutelktinė pavasario sulaukus“. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2017-08-24 Garliaviečių klube vyko šventinis renginys „Tarp mūsų mergaičių - 2“, kurio metu veikė ir vienos dienos mugė. Plačiau galite paskaityti čia.

2017-07-28 Garliaviečių klube vyko žurnalisto Leono Stepanausko knygos „Tomas Manas ir Nida“ pristatymas ir aptarimas, skirtas Lietuvių kalbos ir kultūros metams paminėti. Plačiau galite paskaityti čia.

2017-04-25 Garliaviečių klube vyko folklorinio ansamblio „Gegutala“ romansų vakaras - „Išgydyk žaizdas iš krūtinės“, skirtas 17-ajai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Plačiau galite paskaityti čia.

 2017-02-25 O. Karavajevo dailės studijos narių tapybos darbų parodos „Spalvų ir formų variacijos“ pristatymas. Plačiau galite paskaityti čia.

2017-01-30 Garliaviečių klube šventinis renginys „Gyvenimo viršukalnė“. Plačiau galite paskaityti čia.

2017-01-25 Filmas „Gydytojai Jadvygai Marcinkienei – 90“, skirtas ilgametės „Garliaviečių“ klubo narės Kauno rajono gydytojos Jadvygos Marcinkienės garbingo jubiliejaus sukakčiai paminėti. (Režisierius - Jonas Daraškevičius):

2016-12-26 „Garliaviečių“ klube šventinis renginys „Metams palydėti“. Plačiau galite paskaityti čia.

2016-12-17 2018 metais savo veiklos dvidešimtmetį minėsiančio „Garliaviečių“ klubo veteranė Jadvyga Marcinkienė dalyvavo renginyje (pilną straipsnį galite rasti čia). Šio renginio metu buvo, J. Marcinkienės garbei, parodytas sukurtas filmas (režisierius - Jonas Daraškevičius):


2016-05-26 Renginys „Garliaviečių“ klube „Sveikatą reikia užsidirbti!“. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2016-05-24 „Garliaviečiai“ klube vyko renginys: „Skiautinių meno subtilybės“. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2015-05-14 „Garliaviečių“ klube vyko G. Žickytės dokumentinio filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ pristatymas. Nuotraukas galite pamatyti čia.

„Lietuvių kino vakarai netradicinėje erdvėje“ projektas, remiamas Lietuvos kultūros rėmimo fondo suteikė galimybę įsigyti ir parodyti garliaviečiams Giedrės Žickytės režisuotą dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“(2011 m.), kurį pristatė pati autorė. Tai meninė tikrovės reprezentacija apie roko grupės ANTIS sąlytį su Lietuvos Sąjudžiu. Režisierė savitai atkuria Atgimimo laikotarpį. Renginį vedė J. Lukšos gimnazijos mokytoja Zita Butiškytė.

2015-04-24 „Garliaviečių“ klube vyko renginys-diskusija „Su vertybių knyga“. Renginio metu pristatyta menininkės Vaivos Nainienės vėlimo technikos darbų paroda: „Gyvybės medis“. Nuotraukas galite pamatyti čia.

Renginio metu pristatyta menininkės Vaivos Nainienės vėlimo technikos darbų paroda: „Gyvybės medis“. Į renginį susirinko kaip niekada mažųjų garliaviečių su mamytėmis ir tėveliais. Tą kartą skambėjo nuostabaus grožio dainos atliekamos viešnios iš Vilniaus Nadieždos, skirtos „švelnukų“ parodai. Ir būtinai skanios vaišės mažiems ir dideliems „Garliaviečių“ klube yra jau sena tradicija. O prie vaišių vyko diskusija apie gyvenimiškas vertybes, svarbias įvairaus amžiaus žmonėms.

2015-03-30 „Garliaviečių“ klubo Olego Karavajevo dailės studijos parodos atidarymas „Širdies spalvos“ LR Seime. Nuotraukas galite pamatyti čia.

Čia eksponuojama per keturiasdešimt drobių, kurios atveria nepaprastai dinamišką ir spalvingą kuriančio žmogaus pasaulį.

Tai jau antroji garliaviečių paroda LR Seime. Pirmoji surengta prieš penkerius metus. Šią parodą inicijavo seimo narė Raminta Popovienė

„Menas yra unikali kalba, leidžianti mums pasakyti daugiau nei žodžiai. Tai sielos kalba, kuri ir kūrėjui ir žiūrovui suteikia galimybę pažinti pasaulį ir save - rasti ir ramybę, ir būdą išsikalbėti“, - sakė R. Popovienė.

Į parodos atidarymą susirinko nemažas būrys studijos bičiulių, Seimo kanceliarijos darbuotojų. Spalvos ekspresijos galia buvo tai, kas traukė prieiti arčiau ir pasidomėti, kas ir iš kur atvyko su savo darbais.

Studiją įkūrė ir jai vadovauja žinomas menininkas Olegas Karavajevas. Šis žmogus veltui moko tapybos paslapčių jau 15 metų. Menininkas kukliai įvardija studijos įkūrimo tikslą – „kad būtų žmonių, su kuriais galima pakalbėti apie meną...“.

Kauno rajono viešojoje bibliotekoje Garliavoje veikiančioje studijoje mokomasi profesionalaus meno taisyklių. Gilinamasi į tapybos techniką, meistrystės dalykus. Drauge keliaujama, dalyvaujama labdaros akcijose, ieškoma dvasinio tobulėjimo kelių.

Studija jau seniai išaugo iš savo miestelio rėmų. Kasmet surengiama dešimtys parodų ir plenerų. Parodos nuolat rengiamos užsienyje. Neseniai didelė kilnojamoji paroda keliavo po Suomijos galerijas.

Seimo II rūmų parodų galerijoje garliaviečių darbai buvo eksponuojami visą mėnesį.

2015-03-06 „Garliaviečių“ klubo Olego Karavajevo dailės studijos parodos atidarymas „Širdies spalvos“ Raudondvario pilyje. Nuotraukas galite pamatyti čia.

Studijos 15-os metų veiklos proga surengta paroda abejingų nepaliko. Trisdešimties autorių originalūs ir labai skirtingi tapybos darbai kviečia mėgautis spalvų deriniais, faktūra, laisvu potėpiu, o kartu pasmalsauti – kieno rankos teptuką laikė.

Studijoje mokomasi profesionalaus meno taisyklių. Padedami nuoširdaus vadovo, vieni čia tobulina dailės įgūdžius, įgytus kitose meno mokyklose, kitų kelias į meno pažinimą prasidėjo studijoje. O. Karavajevas kukliai įvardija studijos įkūrimo tikslą – „kad būtų žmonių, su kuriais galima pakalbėti apie meną...“.

Garliavos bibliotekoje įsikūrusi studija jau seniai išaugo iš savo miestelio rėmų. Darbai pageidaujami ne tik Kauno rajone, bet ir visos šalies kultūros erdvėse. Per metus surengiama dešimtys parodų ir plenerų. Parodos nuolat rengiamos užsienyje. Šiuo metu didelė kilnojamoji paroda keliauja po Suomijos galerijas.

Studijos veikloje dalyvauja trisdešimt labai skirtingų gyvenimo būdu, amžiumi, dvasine patirtimi žmonių. Tai medikai, pedagogai, muziejininkai, verslininkai. Čia buriasi ir šeimomis. Paskui žmoną, tapyba užsikrečia vyras, o močiutė į meno pasaulį įtraukia dvi dukras ir anūkę. Piešianti mama prie molberto išsirikiuoja ir savo keturias dukras. Net penkios studijos narės - klasiokės.

Įdomu tai, kad studiją vienija ne tik tapyba. Gausus bičiulių būrys tarp dvasininkų, menininkų, miškininkų, autoritetingų Lietuvos meno pasaulio žmonių, visus suburia vis kitose erdvėse rengiamuose pleneruose: Veisiejų klebono organizuojamame plenere „Klebono lankelė“, pas angelų drožėją Ramintą, kasmet laukia Birštono bendruomenė, tradicija tapo kūrybinė savaitė prie jūros.

Drauge keliaujama, dalyvaujama labdaros akcijose, ieškoma dvasinio tobulėjimo kelių.

Studijos vadovas už savo altruistinę veiklą, aktyvumą, mokėjimą didelius gražius darbus daryti tyliai, pelnė didžiulį autoritetą vietos bendruomenėje, yra gerbiamas meno pasaulio žmogus.