Pradinis Galerija Renginių galerija 2019 metų renginių galerija Viešojoje bibliotekoje spektaklis „Unė“

Viešojoje bibliotekoje spektaklis „Unė“

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje toliau vykdomas projektas „Naujos patirtys per kultūrą“. Projekto veiklas remia Lietuvos kultūros taryba, kiti projekto rėmėjai. Penktadienio vakarą buvo pristatytas spektaklis “Unė“, sukurtas pagal pačios Birutės Mar pjesę, kurią inspiravo aktorės Unės Baye-Babickaitės (1897–1961) dienoraščiai.

Unė Babickaitė – viena ryškiausių ir spalvingiausių praėjusio šimtmečio lietuvių teatro asmenybių, aktorė ir režisierė, vaidinusi Holivudo filmuose, Niujorko, Vašingtono ir Paryžiaus scenose.

„Spektaklio pradžioje aktorė primena patrauklią mokytoją, stojančią priešais klasę ir ramiai klausiančią, ką auditorija žino apie lietuvių išeivijos artistę Unę Babickaitę. Išgirstame apie jos kambarį Teatro, muzikos ir kino muziejuje bei išsamiausią vidinio pasaulio liudininką – Paryžiuje 1930-1932m. Rašytus asmeninius dienoraščius. Dauguma „Unėje“ vaizduojamų epizodų – būtent iš šio laikotarpio, kai Unė Babickaitė – Baye, vyro Vytauto Graičiūno dosniai teikiamais pinigais priviliojusi garsų režisierių Fiodorą Komisarževskį, kuria pagrindinį vaidmenį jo spektaklyje. Kuo įdomi nūdienos žiūrovams prieškario artistė Unė? Tuo, kad stebime gyvą, nenuglaistytą, kartais – miesčioniškai pasipūtusią, o kartais naiviai idealistinę asmenybę. Be kita ko, sugebančią sumaniai derėtis ir reikalaujančią, kad jos vyro pinigai būtų atidirbami iki paskutinio cento “/Renata Baltrušaitytė „Iš pamirštos aktorės dienoraščių“/.

Spektaklis „Unė“, pilną žiūrovų salę, kvietė pamąstyti apie žmogaus būtį, prasmę, apie meilę ir atsakomybę, apie teatrą ir kūrybą, grožio didžiąją paskirtį tobulinti pasaulį.